Vytrvalostní běžci AG reprezentovali na okresním kole v přespolním běhu

Za slunečného, ale poměrně chladného podzimního počasí se běžel ve středu 30. září v běžeckém areálu Na Bedlině v Bystřici pod Hostýnem tradiční podzimní přespolák. Závod je koncipován jako soutěž družstev jednotlivých škol. Družstvo může tvořit až šest závodníků, přičemž do výsledného pořadí se započítávají výsledky čtyř nejlépe umístěných závodníků družstva. Sešla se nezvykle velká konkurence družstev z celého okresu, především mnoho kroměřížských základních, ale i středních škol.

Arcibiskupské gymnázium vyslalo do boje čtyři družstva, z toho dvě v kategorii dívek a hochů nižšího gymnázia a dvě družstva ze čtyřletého studia. Dívky z primy a sekundy běžely výborně a vybojovaly si celkové 3. místo. Kluci z primy a sekundy takovou formu neměli a vyběhli si celkově místo šesté. Starší kluci ze čtyřletého studia se umístili na 3. místě. Jejich protějšky – dívky, zvítězily a vybojovali si postup do krajského finále.

Za zmínku stojí prvotřídní výkony Magdy Rubanové, která doběhla na 2. místě a Michala Cupáka, který dokonce ve své kategorii zvítězil.

Děkujeme: Kateřině Petříčkové, Gabriele Tomečkové, Magdě Chabičové, Klárce Korbové, Lence Jaroňkové, Magdě Rubanové, Míše Daňkové, Anežce Holíkové, Michaele Vašků, Veronice Šebestové a Kateřině Chabičové, a také klukům: Maxi Machačovi, Janu Smolovi, Filipu Trunečkovi, Alexi Belisovi, Josefu Otevřelovi, Romanu Konečnému, Michalu Cupákovi, Janu Benešovi, Martinu Pitronovi, Filipu Bartoníkovi a Josefu Kroulovi.