Okresní finále SŠ v kopané – Pohár Josefa Masopusta

Za příznivého říjnového počasí pořádala okresní Asociace školních sportovních klubů ve čtvrtek 22. října na umělce Spartaku Hulín Pohár Josefa Masopusta v kopané. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 družstev ze čtyř kroměřížských a jedné holešovské školy. OA Kroměříž, Gymnázium Kroměříž, COPT Kroměříž, SPŠ MV Holešov a naše gymnázium.

Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým. Naši borci hráli ve skupině s Gymnáziem Kroměříž a SPŠ MV Holešov. První utkání s Holešovem skončilo po naší mírné převaze v poli nerozhodným výsledkem 0:0. Po malé pauze jsme nastoupili k našemu druhému zápasu se sousedním gymnáziem. Naši hráči vycházeli z dobře zabezpečené obrany, vynutili si opět mírný tlak, ze kterého po jednom centru z pravé strany vstřelili, tak trochu se štěstím, první gól. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat a opět po centru zprava jsme dali náš druhý gól. Zápas jsme tak vyhráli 2:0. Jednou remízou a jedním vítězstvím jsme díky lepšímu poměru vstřelených branek vyhráli skupinu a postoupili přímo do finále. Zde jsme narazili na vítěze druhé skupiny, „papírově“ a jak se později ukázalo i reálně nejsilnější družstvo COPT Kroměříž. Zápas byl zpočátku z obou stran opatrný a poměrně vyrovnaný, ale ve druhé půli se ukázala výraznější a kompaktnější síla soupeře a to především na míči. Dostali jsme trochu smolný první gól a zanedlouho druhý. Naši hráči však stále bojovali a v závěru se jim podařilo vstřelit branku a upravit konečné stav zápasu na 2:1.

Kluci předvedli velmi solidní a vyrovnaný výkon podporovaný především dobře fungující obranou a po zásluze si v turnaji vybojovali pěkné druhé místo.