Německo 2015

Člověku stačí ke štěstí jen málo. Ve většině případů jde o různé maličkosti, kterých si v budoucnu ceníme nejvíce. Bylo tomu tak i v týdnu od 19. do 23. 10. 2015. V pondělí ráno jsme se vydali na nekonečně dlouhou cestu s cílem v Münsterschwarzachu, kde se nachází naše partnerská škola zřizovaná benediktýnským opatstvím. Po příjezdu nás očekávaly naše hostitelské rodiny, které se o nás celý týden výborně staraly, a také náš německý průvodce a lektor, pan Matthias Hessenauer.

V následujících třech dnech jsme absolvovali výuku ve škole, navštívili jsme města Würzburg, Norimberk a Frankfurt nad Mohanem. Měli jsme také možnost seznámit se s fungováním benediktýnského kláštera v Münsterschwarzachu.

Páteční cesta zpět proběhla ve velmi příjemném duchu. Najednou jsme si totiž uvědomili, že za posledních pár dní se z nás stali přátelé. Už jsme nebyli jen studenti AG, kteří se v pondělí ráno náhodně setkali na autobusové zastávce. Každý z nás jsme se svým způsobem otevřeli a navázali kamarádství, které, doufám, vytrvá. Nikdo z nás nechtěl odjet domů – už kvůli těm maličkostem, které nám pobyt zpříjemnily: pozornosti od hostitelských rodin, preclíky a svačinkové krabičky, zelená omáčka ve Frankfurtu, svérázná paní průvodkyně s červenou rtěnkou v Norimberku, úžasný pan řidič, zase preclíky, nenápadné úsměvy a nenahraditelné osobnosti, které dodaly tomuto neopakovatelnému zájezdu své kouzlo.

A tímto bych chtěla z celého srdce poděkovat paní profesorce Koutné, která celý pobyt zorganizovala a stala se pro všechny z nás velkou inspirací. Tento výlet vyvolal v každém z nás lásku k jazyku a uvědomili jsme si, že znalost cizího jazyka nám otevírá cestu k dalšímu dobrodružství a navazování nových přátelství.

Děkujeme

Hana Laštovicová, 6. S