AG ve Štrasburku

Ve dnech 24.–27. 10. 2015 se výherkyně mezinárodní soutěže v oboru finanční gramotnosti zúčastnily zájezdu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku.

V letošním ročnímu soutěže „Spotřeba pro život“ se redakce AG, ve složení Zuzana Zavadilová, Kamila Zahradníčková a Josef Kvapilík, umístila na 2. místě z celkového počtu 47 škol. Studenti měli za úkol vytvořit první číslo časopisu pro střední školy zabývajícího se tématikou finanční gramotnosti. Hlavní cena soutěže, pořádané časopisem dTest a paní europoslankyní MUDr. Olgou Sehnalovou, představovala čtyřdenní zájezd do Francie. První dny byly ve znamení cest po alsaských městech, pak následovala prohlídka Evropského parlamentu s přednáškou.

Na poslední chvíli bohužel onemocněl člen redakce Josef Kvapilík, který nemá na projektu o nic menší zásluhy než všichni ostatní. Také tímto děkujeme paní europoslankyni MUDr. Olze Sehnalové za příležitost nejen nahlédnout pod slupku EP, ale i do zákulisí tvorby časopisů a zdokonalení se ve finanční gramotnosti.