Absolventi z r. 1950 slaví 66 let od maturity

Absolventi AG se na své „ágéčko“ rádi vrací! I po 66 letech. Ve středu 10. 5. vedly první kroky absolventů z roku 1950 do kaple sv. Stanislava a potom po schodišti nahoru do kaple Panny Marie. V čajovně u šálku kávy nebo čaje radostně zavzpomínali na svá studentská léta p. Zdeněk Věrný a p. Josef Polášek ze Zlína, p. Radomír Andrýs z Prahy, p. Antonín Indrák z Tovačova, p. František Sasín z Hukvald a p. Bedřich Strachwitz ze Stuttgartu.

Vybavily se jim nejrůznější příhody z doby, kterou prožívali zde na naší škole. Sdělovali si zážitky ze školního orchestru, z pořádání mikulášských besídek, hraní divadelních představení a promítání černobílých filmů. Vzpomněli také na povinnou studijní dobu, která byla mnohem delší, než je v současnosti a na volné středeční odpoledne, kdy mohli jít na vycházku, ale samozřejmě všichni společně pod dohledem. Setkání bylo velmi radostné a nebylo zaměřeno jen na vzpomínání, ale také na současný život školy.

Po příjemném posezení v čajovně jsme se rozloučili a, dá-li Bůh, doufáme, že se příští rok opět setkáme. Absolventi naší školy jsou u nás vždy vítáni.Pan Mgr. Zdeněk Věrný nám následně napsal: „Dovolte, abych jménem uvedených spolužáků upřímně poděkoval za pěkné a milé přivítání na AG. Srdečný dík za milé setkání a čas s bývalým ředitelem Mgr. Bekárkem a jeho paní Mgr. Bekárkovou, jakož i pozorným obsluhujícím ženám v kavárničce.
Srdečně všechny zdravím i včera nepřítomného p. ředitele Mgr. Košárka a spirituála P. Sekaninu.“