Závody v orientačním běhu

Ve středu 17. května se naše škola spolupodílela na organizaci Krajského finále škol v orientačním běhu. A to především poskytnutím prostor pro zabezpečení závodu jako je závodní kancelář, šatny a sociální zařízení pro závodníky a venkovní prostor před budovou školy pro nástup a vyhodnocení soutěže.

Počasí v den závodu bylo poměrně chladné a proměnlivé, foukal nepříjemný, studený vítr, dokonce v jedné pasáži závodu mírně mrholilo, aby se vzápětí prodíralo na oblohu slunce.

Ale orientační běžci a běžkyně nejsou z cukru a takové počasí jim nevadí.

Sešla se poměrně početná konkurence devadesáti závodníků všech věkových kategorií od mladšího žactva až po dorostence. Samotný závod se běžel v Podzámecké zahradě.

I naše škola měla ve startovním poli své zástupce. Jožku Kroula a Adama Hanince, přičemž posledně jmenovaný je v této sportovní disciplíně absolutním nováčkem. To se také projevilo v průběhu závodu tzv. kufrem, což je vlastně ztráta orientace a bloudění terénem. Nakonec se však Adam opět chytil a zdárně doběhl do cíle. Jožka Kroul provozuje orientační běh již řadu let a je zkušeným závodníkem. Ve své kategorii obsadil pěkné páté místo.

Blahopřejeme.