Cruentus a Media Vita v Praze

Sedmisté výročí narození Karla IV. slavili šermíři a tanečníci AG v Praze. Přijali pozvání k zajištění programu oslav ve Škole u sv. Štěpána, která je nástupcem jedné z devíti městských škol založených v roce 1348 Karlem IV. Čtvrtek 12. 5. obsahoval šermířský turnaj, taneční rej, množství her pro žáky školy a nedalekých školek. Viděli jsme také vystoupení císařského sokolníka a celý den jsme hodovali na opékaném seleti nebo drůbeži – ti, co maso nemusí, měli velký výběr ovoce. Akce měla více než pětistovku diváků, včetně zástupců rodičů, městské části Praha2 a tisku.

Neodolali jsme a v podvečer jsme si prošli historickou část města v kostýmech, což způsobilo, že naše fotografie jsou rozesety po celém světě, nejvíce patrně v Asii.

V pátek nám byla odměnou prohlídka města po stopách Karla IV. s odborným výkladem historika. Byla velice poutavá a díky ní dostalo mnoho věcí zcela nové souvislosti a Karel IV. se nám stal téměř hmatatelným. (Navíc se mnozí poprvé dostali na Karlovu Univerzitu, kde jsme si byli odskočit na toaletu.) Odpoledne jsme obdrželi klíč od kostela sv. Štěpána a mohli jsme si ho nerušeně prozkoumat a pomodlit se v něm. Večer ještě mše u Ignáce a májová, a takto vrchovatě napěchovaní těžko sdělitelnými dojmy jsme byli připraveni vrátit se v sobotu ráno domů. A protože nás celou dobu řádně krmili, nebyly dojmy jediné, čeho jsme byli plní. Tak snad ještě několik fotografí: