Netradiční miniturnaj

Jelikož nám začalo hezky svítit sluníčko, chopili jsme se příležitosti a dne 18. května se na tenisovém kurtu uskutečnil netradiční miniturnaj. Zahrnoval tři disciplíny: kuličky, kroket a petangue. V celé této soutěži platilo moudro: „Život je jen náhoda, jednou jsi dole a jednou nahoře.“ Do soutěže se zapojilo šest týmů ve složení: student – studentka, vychovatel – studentka, vychovatelka – student, nebo vychovatel – vychovatelka.

Turnaj zahájila hra, kterou dnešní generace zná spíše z vyprávění či dětských knížek. Cvrnkání kuliček do důlku zejména zpočátku činilo obtíže a zvláště v určování barev někteří zaostávali. Úspěšnost počátečního rozhozu určovala, jak přesně bude tým muset posílat své barvy do jamky, protože čím blíž je kulička k důlku, tím snáze v něm skončí.

U kroketu bylo určování barev i pro muže jednodušší, protože se jednalo jen o barvy základní. Projet však s koulí trasu určenou brankami jen pomocí úderů holí bylo složitější, než se zdálo. Naštěstí však v této hře pravidla praví, že kontakt dvou koulí znamená nový úder pro zasahujícího hráče, čehož vítězové dobře využili k nelibosti poražených.

Po petangu antuka vypadala spíše jako měsíční krajina. Let koule k oranžové kuličce musel být nejen přesný, ale museli jste doufat, že se nesetkáte s kráterem, který před vámi vytvořil konkurenční tým. Závěrečná disciplína ještě zamíchala konečným pořadím, neboť úspěšnost v předchozích hrách nezaručovala přesný hod.

Soutěž provázela skvělá nálada a přátelská atmosféra. Všechny týmy ukázaly bojovnost a šestý neskončil nikdo. Vítězem soutěže se stal tým pana Součka. Důležitější ale byly zážitky a společně strávený čas. Celý turnaj se vydařil a těšíme se, že se tato akce zase někdy zopakuje.