AG FEST & studentská Akademie 2016

AG slaví 25 let, a proto se AG FEST a studentská Akademie představí netradičně, nově, prostě jinak. Konkrétně na nádvoří, přímo před vstupem do školy. Z prostranství před školou se na den stane hlediště i jeviště, a vlastně i dějiště, kde se setkají muzikanti, studenti i absolventi, učitelé, vychovatelé, příznivci školy a obyvatelé Kroměříže, kteří zavítají cíleně na akci, nebo jen půjdou kolem a budou atmosférou či zvědavostí „vtaženi do děje“.

Studenti AG chystají Akademii, v jejímž rámci představí jak sami sebe, tak různé aktivity AG a Domova mládeže. Nebudou chybět zajímaví, až překvapiví hosté…

Festival se však neobejde bez kvalitní muziky. Z podia svými decibely zaduní například studentská kapela Denial nebo kapela Naostro, které si nelze nepamatovat z letošního školního plesu.

Z přespolních kapel zahrají Mirečkovi sekerášé ze Zlína a jako hlavní hudební host vystoupí kapela TRABAND (pro pamětníky – lídr kapely Jarda Svoboda kdysi začínal v křesťanské kapele Otcovy děti), pro niž se jen těžko hledá žánrové zařazení… ale jsou prostě výborní.

Kromě hudby se můžete těšit také na průběžnou prezentaci studentských filmů z mediální dílny AG.

Kromě všeho již jmenovaného nebude chybět občerstvení. A počasí? Jak praví klasik: „Není špatného počasí, pouze nepřipravený účastník.“ Tímto Vás, čtenáře tohoto článku, srdečně zveme na pátek 10. 6. od tří hodin na prostranství před školou.

Martin Suchomel a tým AG FESTu