XIV. ročník Přeboru církevních škol v malé kopané

Za pěkného letního počasí se ve středu 1. června konal již XIV. Ročník turnaje církevních středních škol ČR v malé kopané. Jako tradičně se zápasy hrály na umělé trávě na hříšti ZŠ Oskol. Přijelo 8 školních týmů včetně našich družebních polských Piekar.

Byl zvolen herní systém každý s každým ve dvou skupinách po 4 týmech. Celkem se v každé základní skupině odehrálo 6 zápasů. Poté následovaly zápasy o celkové pořadí na 5–8. místě. Pak dvě semifinálová utkání o postup do finále, zápas o 3–4. místo a vyvrcholením bylo samotné finále.

Všechna utkání se vyznačovala velmi dobrou úrovní a to jak po stránce sportovní, tak i po stránce emočního náboje. Vývoj ve skupině A již od začátku naznačoval, kdo se asi bude ucházet o 1. místo v turnaji. Hrály zde dva silné týmy a to KG Třebíč, vítěz loňského titulu a domácí AG. Sehrály spolu vyrovnanou partii, které odpovídal i výsledek 4:4. Bylo zřejmé, že na sebe narazí ve finále. Ve skupině B byla situace mezi týmy až do závěrečných zápasů poměrně vyrovnaná. Obě semifinálová utkání a finále bylo charakterizováno skutečně výborným a kvalitním fotbalem, ovšem ze strany některých hráčů někdy příliš agresivní a přehnaně tvrdou hrou. Finále mělo pro nás trochu hořkou příchuť. Naši kluci moc a moc chtěli vybojovat vítězství, ale to nakonec získali borci z Třebíče. Po všech tvrdých a nekompromisních bojích si jednotlivé týmy vybojovaly toto konečné pořadí:

1.  KG Třebíč
2.  AG Kroměříž
3.  Piekary
4.  Bigy Brno
5.  CGNŘ Olomouc
6.  CMG Brno
7.  Bigy Ostrava
8.  CMG Prostějov

Závěrem nutno poděkovat celému organizačnímu týmu z 4. K a 3. B, řediteli turnaje Mgr. Janu Košárkovi, místostarostovi města Kroměříže Pavlu Motyčkovi za převzatou záštitu nad turnajem, vychovatelům DM a v neposlední řadě technickému i ekonomickému úseku školy.