Lyžařský kurz – Kohútka 2016

Neděle:
Cca 3 km dlouhý výstup na Kohútku, kladně přijat zejména studentkami v elegantních botách a bílých kalhotách – sníh byl jen na sjezdovkách. Rozdělení do družstev, bezpečnost a historie.
Pondělí:
Výcvik ve družstvech, mše svatá, přednáška člena horské služby, 1. A baví 3. T. Dojmy: Jelikož jsou družstva velice optimálně rozdělená, výcvik probíhá rychle a instruktoři mají více času na jednotlivce. Sjezdovka je však mokrá a sníh těžký (Kamila). Už víme, kdo je Pavel z 1. A (Anonym).
Úterý:
Teplé počasí, sněhu stále ubývá – sjezdovky se zúžují – začínáme trénovat návraty z trávy na sníh. Fouká velmi silný vítr. Večer mše svatá, přednáška snowboard, 1. T baví 1. A. V noci silný vítr přinesl nejdříve déšť, potom husté sněžení.
Popeleční středa:
Ráno všude sníh, celý den husté sněžení, dopoledne lyžařský výcvik na čerstvém sněhu. Odpoledne odpočinek, procházka na Portáš, mše svatá s udílením popelce.
Čtvrtek:
Ideální sněhové podmínky, mírné sněžení, výcvik, návštěva pana ředitele a jeho aktivní účast na odpoledním a večerním programu, závěrečná mše svatá, vyhodnocení kurzu, hudební večer se strhujícími vystoupeními zúčastněných pěveckých uskupení.
Pátek:
Výcvik a po obědě odjezd domů.Fotografie.