Cestománie z pohodlí vaší školy
Nedávná návštěva z východu

Ve dnech 29. 2.–5. 3. působila na naší škole výprava cizinců. Účelem jejich návštěvy bylo přiblížení tradic, zvyků a kultury. Jednou z osob této výpravy, byla Tinatin Ichkiti, slečna z Gruzie.

Tina tento týden pobývala u mě a já jsem tak měla možnost se s ní blíže seznámit a porovnat naši kulturu s její. Život jako takový v Gruzii není tak odlišný, ale například stravováním se velmi lišíme. Zatímco u nás je tmavý chléb a knedlíky samozřejmostí, v Gruzii spíše holdují světlému chlebu (vece) a téměř ke všemu podávají své chačapuri.

Tato návštěva mi umožnila nejen procvičení angličtiny v běžné mluvě, ale také poznat cizí kulturu v přímém kontaktu, který se nedá porovnávat s televizními pořady.

Kateřina Kozáková, 2. AKromě studentky z Gruzie u nás také pobývala Li Xiaoquing z Číny a Muhammad Fua´di Haitamy (zvaný Adun) z Indonésie.

Společně s vedením školy bychom rádi poděkovali Katce Kozákové (2. A), Elišce Kopuncové (2. A), Zdeňku Rolínkovi (3. T) a jejich rodičům za to, že u sebe zahraniční hosty ubytovali a věnovali se jim a věříme, že s nimi strávili zajímavé chvíle, které je obohatily.

Mgr. Svatava HrdáDalší fotografie.