Studenti AG s angličtinou v divadle

V pátek 18. 3. 2016 studenti nižších tříd šestiletého gymnázia a 1. a 2. ročníků navštívili činoherní anglicko-české divadelní představení zlínského Divadelního centra, z. s. Peter Black 2, koncipované jako inscenovaná učební pomůcka.

Představení Peter Black 2 s podtitulem „A new beginning“ formálně a inscenačně přímo navazovalo na úspěšný titul Peter Black, které naše škola zhlédla v minulém školním roce.

Obsahově se tentokrát podařilo rozehrát téma, které se bezprostředně dotýká nás všech a se kterým se dříve či později budeme muset v různých podobách potýkat. Hledání správného zaměstnání je natolik dobrodružný fenomén, že si určitě zaslouží jevištní zpracování.

Peter Black jakožto člověk z ulice, začíná svoji novou cestu za prací. Prochází sérií profesí a prací, při kterých podstupuje zkoušky vlastní osobnosti a vlastních možností.

Vědomostní předpoklady, fyzická omezení, zodpovědnost, lehkovážnost, strach, přátelství, disciplína, odvaha, zvyk, náhoda a možná i láska, to jsou jen některé z faktorů, které mohou mít zásadní vliv na výběr správného zaměstnání, a proto se objevily i v tomto příběhu.

Příběh se šťastným koncem, který se před námi odvíjel, byl jasný, stručný, vtipný a srozumitelný. Žáci si představení užili díky výbornému hereckému výkonu a vcelku jednoduchému jazyku, který byl v představení použit.

Mgr. Iveta Peňasová