Týmbildingové setkání SPAGu

Studentský parlament – tedy SPAG, měl zasedání. Klasické zasedání parlamentu probíhá v učebně ZSV, ale o tom zase někdy jindy a z povolanějších úst. Toto bylo úplně jiné zasedání… výjezdní, výpravní, prostě „outdoorové“.

Ve čtvrtek, krátce po poledni se vypravily dvě skupiny (kvůli kapacitě autobusu) do nedalekého Fryštáku, do Salesiánského střediska DIS (Dům Ignáce Stuchlého), strávit společné chvíle setkání jinak než obvykle, což se potvrdilo hned na autobusové zastávce ve „Frisku“ (místní slangový výraz). Studenti byli přivítáni skupinou psychiatrů, vlastně lektorů, kteří hned v úvodu „rozbili“ svým přístupem jakékoliv pseudo-seriózní očekávání.

Cílem výjezdního zasedání SPAG byl… „týmbilding“ – nebezpečné cizí slovo, které vyvolává spíše obavy a strach, ale v jádru jde o změnu prostředí, trochu pohybu, netradiční aktivity a hlavně prostor potkat se v jiné než školní rovině… něco spolu zažít jinde, jinak, naplno a smysluplně.

O co konkrétně šlo? Tak třeba bloudit budovou spolu s kolegou studentem, přivázaným ke kotníku. Slaňování výtahovou šachtou v poloze netopýra, nebo hraní golfu v lese či tlačení kola bez řetězu tím nejméně pohodlným přírodním terénem… potokem, bahnem, do kopce a vůbec.

Pohyb, námaha, smích, radost… vystřídala večerní meditace, ztišení a povídaní u dobrého čaje. Nabitý večer zakončený modlitbou.

Nová tradice výjezdního zasedání SPAG zahájena úspěšně.


Zpětná vazba – reflexe od studentů:

Od začátku až do konce výletu nás všechny provázely úsměvy na tváři, které nám vyčarovali milí zábavní vedoucí. Jejich program byl vskutku povedený a dokázal stmelit náš parlament na jedničku. Také barevné moderní vybavení domu Ignáce Stuchlého i lahodná strava ohromily nejednoho z nás. Doufám, že se do krásné krajiny Fryštáku někdy vrátíme, neboť tak milou a přívětivou atmosféru dokáže vytvořit jen máloco. :-)

Výjezd do Fryštáku se mi líbil se vším všudy. Nejenom já, ale i ostatní účastníci byli nadšení z programu, prostředí, přístupu vedoucích a samozřejmě jídla. Velmi se mi líbilo, že jsme se mohli lépe poznat, spolupracovat spolu, řešit problémy, zažít neopakovatelné zážitky a plno dalších věcí. Myslím si, že většina z nás si sáhla na pokraj svých sil a skutečně ukázala co v nás je. A tak jsme se unavení, ale nadmíru spokojení a nadšení vrátili domů.

Jak jinak než kladně zhodnotit náš výjezd. Po prvotních rozpacích si snad každý svlékl onu masku, kterou jsme znali ze školy. Panovala skvělá nálada, řeč nestála a o zábavu bylo postaráno především díky vždy veselým vedoucím. Dle mého názoru byl tento výjezd vskutku užitečný jak pro komunikaci mezi námi, tak i pro odreagování se od tradičního studentského života. A abych nezapomněla, třešničkou na dortu bylo dobré jídlo.