Druhé místo v celostátní soutěži Bible a my

Ve středu 16. 3. 2016 se na Biskupském gymnáziu v Brně konal XXIII. ročník celostátního kola soutěže BIBLE A MY. Ve IV. kategorii se na čtvrtém místě umístila Denisa Andrýsková ze 4.C a stříbrnou příčku vybojoval Vojtěch Batůšek z 5.K v silné konkurenci 127 soutěžících, kteří postoupili do celostátního kola. Srdečně gratulujeme!
Zeptali jsme se obou finalistů:

Která část soutěže byla pro Tebe nejtěžší?

Denisa: Ať už šlo o jakékoliv kolo, nejvíc stresující část je vždycky ta, pokud se člověk dostal dopředu mezi finalisty a má zodpovídat před obecenstvem další otázky. Najednou jste všem na očím, máte omezený čas na promyšlení a je to tak trochu adrenalin.

Vojta: Nejtěžší samozřejmě bylo finále, do kterého postoupilo šest nejlepších soutěžících z kategorie vzešlých z testu. Na rozdíl od něj bylo finále veřejné v aule Biskupského gymnázia Olomouc. Otázky se týkaly celé Bible a u některých záleželo na rychlosti zodpovězení (zvláště v závěrečném rozstřelu, který následoval v případě rovnosti bodů po finále). Jelikož jsem v průběhu finále neudržel náskok, který jsem si na začátku vytvořil, následoval rozstřel o první místo. Otázka byla o rychlosti v hledání informace v Bibli. Zde jsem proti výborně připravené soutěžící z Biskupského gymnázia v Ostravě neměl šanci. Druhé místo je však cenným úspěchem.


Co tě během soutěže příjemně překvapilo, povzbudilo?

Denisa: Jelikož jsem do posledního kola jela spíš s tím, že jsem nic neočekávala, tak o to více mě překvapilo, když jsem ten test napsala bez chyby. Povzbudivá byla také atmosféra, možnost se něco nového dozvědět a radost mi udělala i voděodolná Bible, kterou jsem dostala jako cenu, protože je to opravdu velmi praktická věc.

Vojta: Zaujalo mne, že v prvním kole se soutěže zúčastnilo přes pět tisíc soutěžících ve čtyřech kategoriích a v ústředním nás bylo už jen 127 ze sedmi krajů. Byl jsem mezi 25 nejlepšími ve své kategorii. Překvapily a potěšily mne také znalosti a zájem o Bibli ostatních soutěžících, kteří k ní přistupují s důvěrou a vírou. Povzbudil a potěšil mne samozřejmě také můj úspěch. Velmi se mi líbila možnost po soutěži navštívit rádio Proglas, kde jsme se dozvěděli, jak funguje rozhlasová stanice.