Tenkrát na Západě – březen 2016

Březen – měsíc čtenářů jsme letos ve školní knihovně AG měli ve stylu Divokého západu.

Informace a zajímavosti jste se mohli dozvědět z nástěnek na chodbě i v knihovně, z vystavených knížek a paperbacků, pouštěli jsme country písničky české provenience i zahraniční filmové melodie známých autorů. Po čtyři březnová odpoledne jsme se mohli ponořit do příběhů dobyvatel Divokého západu a původních obyvatel Indiánů prostřednictvím filmové klasiky Tenkrát na Západě, Butch Cassidy a Sundance Kid, Vinetou a Old Shatterhand v údolí smrti a konečně Sedm statečných.

Ameriku jsme dobývali nejen pasivně, ale každý den jsme si mohli bystřit mozkové závity luštěnkami s „Máky mezi pistolníky“. Dozvídali jsme se v nich o perličkách ze života slavných pistolníků Divokého Billa Hickocka a Bufallo Billa. Křížovek a hlavolamů bylo nakonec 29. Luštili jsme v knihovně i v baru, na internátě i na vrátnici.

Nejpilnějšími luštiteli s plným počtem 108 bodů se stali tři zanícení hádankáři Eda Kovařík z primy AG, František Kordík z 5. třídy CZŠ a paní vychovatelka Zdeňka Benešová. V dalším sledu byli Jan Čech ze 6. třídy CZŠ (102,5 b.), Zuzana Hippíková ze 4.B (100 b.) Josífek Grepl (94,5 b.) ze 4.C a Filip Vrzal ze 6. třídy CZŠ (87 b.).

Mezi další šikovné soutěžící patřili Katka Bartošková ze sekundy, Radim Vančura, Markétka Ševčíková, Klárka Nečasová, Andrea Martínková, Iva Bekárková ml. a Jarda Lecián z CZŠ. Dobře si vedl i tandem Eliška Lysáková a Veronika Kindlová. Výhercům gratulujeme!

Doufáme, že si příjemných chvil při zdolávání nástrah našich zadání užili i další respondenti, kteří luštili jen pro zábavu.

Též jsme překonávali nástrahy deskové hry Nebezpečná cesta na Západ.

Na pokoření stále čeká puzzle Divoké koně přes řeku Colorado (1000 dílků)

Knihovnice AG