Aktuality ve školním roce 2014/2015 (1. 9. 2014 – 30. 6. 2015):

Konec školního roku a poděkování panu řediteli Bekárkovi za 14 let služby ředitele

30. června se sešli studenti, zaměstnanci, absolventi a příznivci AG, aby poděkovali nejen za uplynulý školní rok, ale i panu řediteli (dále)


Výstupy z projektového týdne 2015

Výstupní zprávy a fotografie z projektového týdne 2015.


Skrytá paměť Moravy aneb Všude dobře… v Mikulčicích nejlépe!

V pátek 12. 6. 2015 byla naše studentka Laura Šarochová s doprovodem pozvána do Mikulčic u Hodonína na slavnostní předávání cen (dále)


Myšlenky duchovních autorů na měsíc červenec a srpen 2015

Zobrazit myšlenky na měsíc červenec 2015.
Zobrazit myšlenky na měsíc srpen 2015.


Vystoupení MediaVita – Cruentus ve skleníku Květné zahrady

V neděli 21. 6. 2015 se uskutečnil zahajovací koncert 16. ročníku hudebního festivalu Hudba v zahradách a zámku. (dále)


Lovci perel, aneb, potopme se do hlubin příběhů

V tomto školním roce se Školní knihovna AG zapojila do projektu Lovci perel. Od října 2014 čtenáři z řad žáků Církevní ZŠ a studentů nižšího gymnázia AG čtením nabízených knih „perlorodek“ (dále)


Studenti AG vítězili v Květné zahradě

Ve středu 17. 6. 2015 byly ve skleníku Květné zahrady vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže Květná zahrada historická a současná. (dále)


Prezentace o certifikátech z němčiny

V červnu přijala pozvání AG představitelka Rakouského institutu v Brně, paní Lucie Judová Gráfová, která pro němčináře z 3. ročníku a 4. K připravila prezentaci o certifikátech Österreichisches Sprachdiplom (dále)


Mše svatá s poděkováním s. Luise a jáhnu Josefovi

V úterý 16. června se sešli studenti a někteří zaměstnanci školy, aby společně slavili mši svatou jako poděkování za roční službu jáhna Josefa Slezáka a sedmileté působení s. Luisy Ščotkové (dále)


Soutěž Čteme s Albatrosem – jaro 2015

Za poslední čtvrtletí se do charitativní soutěže Čtení pomáhá zapojilo opět několik studentů Arcibiskupského gymnázia, kteří svoji aktivitou pomohli potřebným lidem. (dále)


Výtvarný úspěch v Lidicích

Jako každý rok i letos se studenti Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži zůčastnili Mezinárodní dětské výtvarné výstavy v Lidicích. Tématem letošního ročníku bylo SVĚTLO (dále)


Pohádková Podzámecká zahrada

V neděli 7. 6. 2015 proběhl na Pionýrské louce a v přilehlé Podzámecké zahradě v Kroměříži již III. ročník Podzámeckého pohádkového lesa. (dále)


4. místo v celostátním měřítku soutěže Matematický klokan

Martin Vláčil ze 4. K se umístil v celostátním měřítku soutěže Matematický klokan v kategorii Junior na 4. místě. (dále)


Slavnostní předávání maturitního vysvědčení

V pondělí 8. 6. se maturanti rozloučili s AG. Za přítomnosti otce arcibiskupa Jana Graubnera, ředitele školy Mgr. Štěpána Bekárka (dále)


AG AKADEMIE 2015 – ve znamení elegance

Letošní slavnostní Akademie s podtitulem – ve znamení elegance se uskutečnila ve středu 10. června 2015 na Tereziině dvoře. (dále)


Novinky z fondu školní knihovny – červen 2015

Zobrazit nové knihy


Pozvánka na 1. třídní schůzky

Zveme rodiče studentů, kteří nastupují od září do prvních ročníků a primy na první třídní schůzky v pátek 12. 6. od 16 hodin v aule AG. (dále).


Přehlídka finalistů ARS POETICA – Puškinův památník

3. června 2015 se v Ruském centru vědy a kultury v Praze uskutečnila závěrečná přehlídka finalistů 49. celostátní soutěže sólistů i uměleckých kolektivů (dále)


Opět jsme nejlepší!

Už 9 let se koná v České republice celostátní soutěž Poznej Rusko lépe a už 5 let se jí naši studenti účastní. Ani jeden rok nezůstali naši bez ocenění. Letošní rok není výjimkou. (dále)


Pozvánka na Akademii

Dovolujeme si Vás pozvat na letošní slavnostní ukončovací Akademii. Tentokrát vlastní podtitul – ve znamení elegance. (dále)


Němčinář roku

V letošním roce se poprvé přihlásilo naše gymnázium do soutěže Němčinář roku, aby si studenti vyzkoušeli své znalosti z německého jazyka. (dále)


Přednáška o pěší pouti do Čenstochové

Tečkou za cestovatelskými přednáškami ve studentském klubu v tomto školním roce byla nesmírně poutavá přednáška paní prof. Mgr. Ludmily Váňové o (dále)


Březnové a květnové číslo AGinu

Na našem webu jsou vystavena 2 další čísla studentského časopisu AGin. (dále)


XIII. ročník přeboru v malé kopané

Za pěkného letního počasí se v úterý 2. června konal již XIII. ročník Turnaje církevních středních škol ČR v malé kopané. Jako tradičně se zápasy hrály (dále)


Noc kostelů na AG

V pátek 29. května se opět otevřela spojovací chodba mezi kostelem sv. Mořice a Arcibiskupským gymnáziem, aby návštěvníci letošní Noci kostelů mohli (dále)


Pozvánka na Podzámecký pohádkový les – III. ročník

Studenti a zaměstnanci Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži zvou děti a jejich rodiny na již III. ročník Podzámeckého pohádkového lesa (dále)


Přednáška ve studentském klubu

V úterý 19. 5. se uskutečnila ve studentském klubu beseda s Ane Marií Hegrovou na téma „Nigérie“, která v této zemi strávila 3 roky. (dále)


Fotografie z maturitních zkoušek

Zobrazit fotografie.


Souhrnné výsledky maturiních zkoušek po třídách a předmětech

Zobrazit výsledky.


1. ročník minikopané AG

Nápad uspořádat turnaj v minikopané uskutečnil Ioannis Belis a 1.C ve spolupráci s předmětovou komisí TV, a tak se 28. května, sešlo na umělé trávě hřiště Oskol celkem 10 družstev. (dále)


Pátý ročník Aidfestu

Ve dnech 19.–21. 5. proběhl na naší škole 5. ročník Aidfestu. Studenti, profesoři a další zaměstnanci měli možnost zakoupit si ve vestibulu školy fair-tradové výrobky z obchůdku (dále)


Myšlenky duchovních autorů na měsíc červen 2015

Zobrazit myšlenky na měsíc červen 2015.


Exkurze sekundy v Plastice

Jednadvacátého května jsme my, třída 2. S, navštívili významný podnik Kroměřížska – PLASTIKU, a. s. Po příchodu posledních opozdilců na domluveném místě jsme (dále)


Vltava 2015

Přes poměrně chladné počasí i letos využili zaměstnanci AG s rodinami předposlední květnový víkend k osvěžení si vodáckého umu na některé z českých řek. (dále)


Haity – ztracená perla Karibiku

V úterý 19. května se pro studenty primy, sekundy, druhého ročníku a semináře zeměpisu konala přednáška o Haiti. O svých zkušenostech nám přišla povyprávět absolventka (dále)


Sbor AVE doprovázel při mši svaté v katedrále sv. Václava v Olomouci

V sobotu 16. května sbor AVE doprovázel zpěvy mši svatou na závěr Diecézního eucharistického kongresu v katedrále sv. Václava v Olomouci. (dále)


Novinky z fondu školní knihovny – květen 2015

Zobrazit nové knihy


Mladí zdravotníci

Jako každý rok se i letos naše škola zúčastnila soutěže Mladý zdravotník, kterou pořádá ČČK ve spolupráci s Policíí ČR. Soutěž se konává na dopravním hřišti v Kroměříži (dále)


Vyprávění paní Sosnarové nejen o životě v gulagu

V pondělí 18. 5. měli studenti třetího ročníku možnost vyslechnout svědectví dnes už jediné Češky, která přežila gulag. (dále)


Rosteme s knihou

Studenti 4. A dostali v rámci své maturitní přípravy nelehký úkol. Napsat vypravování v rozsahu normostrany na téma Kniha v hlavní roli. (dále)


Úspěch v mezinárodní vědecké olympiádě

Na základě 1. místa v krajském kole Fyzikální olympiády v minulém školním roce byl student AG Josef Kvapilík ze 4.K pozván na výběrové soustředění konané (dále)


Návštěva arcibiskupa z Iráku

Ve středu 13. května 2015 jsme v Kroměříži uvítali vzácnou návštěvu, arcibiskupa syrské katolické církve Yohanna Petros Mouche z iráckého Mosulu. (dále)


Cruentus v Libině u o. Pavla

V pátek 24. dubna, na sv. Jiří, jsme dostali pozvání od o. Pavla Stušky, abychom svátek rytířů a celý následující víkend trávili s jeho farníky v Libině a Oskavě. (dále)


Vítězství a třetí místo v krajském kole fyzikální olympiády

Výrazného úspěchu dosáhli studenti AG v krajském kole fyzikální olympiády, které proběhlo 24. 4. v Uherském Hradišti. (dále)


Arcibiskup z Iráku na AG

Ve středu 13. května navštíví naše gymnázium arcibiskup syrské katolické církve Yohanna Petros Mouche z iráckého Mosulu. (dále)


Mozek jak ho neznáme

V úterý 5. 5. studenti 3. ročníků měli možnost účastnit se přednášky Prof. MUDr. Ing. Petra Hluštíka, Ph.D., neurologa z FN Olomouc. (dále)


Letnice na AG

Zveme mladé ke společnému prožití Letnic na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži. (dále)


Kvarta a druháci v Olomouci

Mnoho významných pamětihodností Olomouce si mohli prohlédnout studenti druhých ročníků ve středu 6. 5. 2015. (dále)


„Ročníková“ s P. Gabrielem Malichem OP

V úterý 5. května sloužil „ročníkovou“ mši svatou a uděloval novokněžské požehnání P. Gabriel Malich 0P, (dále)


Koncert Radima Zenkla

V úterý 5. 5. proběhly v aule školy výchovné koncerty Radima Zenkla, světového muzikanta, původem z Moravy, pro první a druhé ročníky. (dále)


Úspěch matematiků podruhé!

V soutěži Matematický klokan, která proběhla 20. března 2015 se naši studenti umístili následovně. (dále)


Máme vítěze krajského kola Matematické olympiády kategorie B!

Připravil se, vyřešil a zvítězil! Tak bychom mohli charakterizovat pouť našeho výborného matematika Josefa Kvapilíka, (dále)


Cestovatelské besedy ve studentském klubu

Další z cyklu cestovatelsko-poutních přednášek proběhly během posledního měsíce ve studentském klubu: v úterý 7. 4. 2015 přišel mezi studenty Mgr. Vladislav Jeřábek, (dále)


Myšlenky duchovních autorů na měsíc květen 2015

Zobrazit myšlenky na měsíc květen 2015.


Ředitelské volno aneb pedagogové nezahálí ;-)

Ve čtvrtek 30. dubna měli studenti ředitelské volno, pro pedagogy a zaměstnance AG se však v tento den uskutečnilo školení. (dále)


Přednáška P. Karla Skočovského

V pondělí 27. 4. se účastnili studenti druhého ročníku přednášky o manželství a sexualitě, kterou si pro ně připravil P. Karel Skočovský. (dále)


Maturantská mše svatá

Dne 28. dubna jsme v kostele Panny Marie prožili mši svatou, kterou měli plně v režii naši letošní maturanti. (dále)


2. kolo přijímacího řízení na Přír. fakultě UP

Nabídka pro maturanty: Přírodovědecká fakulta UP Olomouc vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení. (dále)


Středeční setkání s… – Opus Dei

Ve středu 22. dubna 2015 proběhlo v rámci cyklu STŘEDEČNÍ SETKÁNÍ S… seznámení s osobní prelaturou katolické církve Opus Dei. (dále)


Milá návštěva z Itálie

V úterý 21. dubna večer jsme měli možnost v kapli Panny Marie prožít ročníkovou mši svatou, kterou si tentokrát vzali na starosti pedagogové a zaměstnanci (dále)


Mobility z programu ERASMUS+

Arcibiskupské gymnázium bylo v březnu minulého roku úspěšné s podáním žádosti v programu Erasmus+ (dále)


Návštěva partnerské dívčí školy z Kaufbeurenu

Minulý týden měli studenti Arcibiskupského gymnázia jedinečnou příležitost procvičit si své znalosti německého jazyka. (dále)


Fotbalový turnaj v Piekarech

Ve čtvrtek 16. 4. se naši studenti zúčastnili Mezinárodního fotbalového turnaje v Piekarech v Polsku. (dále)


Prinzessin Turandot in Kremsier

Dne 17. dubna jsme měli jedinečnou možnost shlédnout divadelní představení v podání studentek z naší partnerské školy z německého Kaufbeurenu. (dále)


Představení nového ředitele AG

Ředitelem Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži bude od 1. srpna 2015 Mgr. Jan Košárek.
Pro školní web nám na sebe prozradil několik informací (dále)


Výsledky soutěže ve skládání puzzle

Zobrazit výsledky


Ruštináři opět zabodovali!

Studenti Arcibiskupského gymnázia v posledních dnech opět dosáhli vynikajících úspěchů v ruském jazyce. (dále)


Tři studenti přijali svátost křtu

Více než rok se tři studenti našeho gymnázia připravovali k přijetí svátosti křtu. (dále)


Přednáška o Jordánsku a Prof. Aloisi Musilovi

V měsíci březnu se ve studentském klubu konala jediná cestovatelská přednáška. Měla ji samotná organizátorka těchto besed (dále)


Novinky z AG na Facebooku

Chcete sledovat novinky o AG na facebooku? Staňte se členem skupiny Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži – co je nového.


Novinky z fondu školní knihovny – duben 2015

Zobrazit nové knihy


„Ročníková“ s P. Lukášem Jamborem

V úterý 7. dubna jsme se, plni velikonoční radosti, sešli ke slavení „ročníkové“ mše svaté, jejímž hostem byl P. Lukáš Jambor. (dále)


Křížová cesta městem

V pondělí 30. března ve večerních hodinách proběhla v Kroměříži křížová cesta městem, pořádaná již tradičně pro obě Kroměřížské farnosti studenty AG. (dále)


„Ročníková“ mše svatá – P. Jan Ston

V úterý 31. března zpovídal a sloužil „ročníkovou“ mši svatou P. Jan Ston, který je nyní farářem v Morkovicích. (dále)


Úspěšná reprezentace školy v recitační soutěži

Studenti naší školy Jan Horák a Dominik Skřička se 27. března zúčastnili krajského kola soutěže v přednesu Wolkrův Prostějov. (dále)


Vystoupení Cruentusu a MediaVity na benefičním koncertu

23. 3. vystupovali tanečníci Cruentusu a kapela MediaVita jako hosté na benefičním koncertu Zpívání nás baví... s tancem ještě víc, (dále)


Naši „šplhouni“ – II

Naši „šplhouni“ – II navazují na svého neméně úspěšného předchůdce Naši „šplhouni“ – I, kde popisujeme průběh a současně vítězný úspěch našich dívek (dále)


Pěší pouť do Napajedel

Naši dívčí pouť jsme zahájily v horní kapli Panny Marie, kde nám otec Martin požehnal na cestu. Poslechly jsme si evangelium o zvěstování Páně, abychom nad těmito slovy (dále)


AGin

Po delší odmlce rádi vystavujeme „nová“ čísla studentského časopisu AGin (dále)


1. místo v soutěži Bücherwurm – strhující zážitek z předčítání v němčině v podání K. Poulové z 5. K

Dne 26. 3. se v reprezentativním Radeckého sále Vlastivědného muzea v Olomouci konalo (dále)


Myšlenky duchovních autorů na měsíc duben 2015

Zobrazit myšlenky na měsíc duben 2015.


Krajské kolo konverzační soutěže v AJ

V pátek 27. 3. 2015 pokračoval pro naši studentku Karolínu Poulovou z 5. K rozjetý kolotoč jazykových soutěží. (dále)


Zemřel P. František Petrík

Zemřel P. František Petrík, ředitel Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži v letech 1994–1995. (dále)


Okresní kolo fyzikální olympiády

Ve středu 25. 3. 2015 proběhlo na holešovském gymnáziu okresní kolo fyzikální olympiády kategorie E a F. Naši školu zde reprezentovala Amálie Pardubická ze třídy 1. P, (dále)


Studenti AG postupují na mezinárodní konferenci do Irska

Ve dnech 19.–22. března se ve Zlíně konala 17. Národní výběrová konference Evropského parlamentu mládeže ČR (dále)


Místo učitele místostarosta

Ve středu 25. března studenti 1. A navštívili pana profesora Motyčku na kroměřížské radnici v Kroměříži, kde vykonává funkci místostarosty. (dále)


Vystoupení Cruentusu v Odrách

Šermíři z Cruentusu společně s muzikou MediaVita se ve středu 18. března vydali na 22. ročník Celostátní přehlídky církevních škol v zájmové umělecké činnosti v Odrách. (dále)


Jak vzniká fotoromán?

To si mohli na vlastní kůži vyzkoušet některé studentky a studenti naší školy. Po domluvě s šéfredaktorkou dívčího křesťanského časopisu IN! Marií Stejskalovou (dále)


AVE na koncertě v Odrách

Ve středu 18. 3. 2015 se sbor AVE účastnil v rámci 22. ročníku „Celostátní přehlídky církevních škol“ koncertu tří sborů. (dále)


Křížová cesta školou

Fotoreportáž pana vychovatele Jiřího Ruska z křížové cesty studentů a zaměstnanců AG školou v úterý 24. 3. 2015. (dále)


Soutěž ve skládání puzzlí

Během měsíce března skládáme v knihovně AG puzzle zámku Hluboká (1000 dílků) a miminka od fotografky Anna Geddes (500 dílků). Přijďte i vy přiložit (dále)


Naši vítězové v Soutěži s Albatrosem

Můžete pomáhat nějaké dobré aktivitě či potřebnému člověku, a zároveň můžete i vy soutěžit za sebe i za školu, když přečtete určené tituly a otestujete si, (dále)


Přírodovědné dny na AG

V pátek 20. 3. se studenti v rámci přírodovědných dnů zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Matematický KLOKAN. Soutěžní příklady počítali všichni studenti (dále)


Pozvánka na na křížovou cestu městem

Zobrazit pozvánku


Úžasné divadlo fyziky

Ve čtvrtek 19. 3. zavítalo na Arcibiskupské gymnázium Úžasné divadlo fyziky. Svá představení v aule školy odstartovali raketou. (dále)


Úspěch v okresním kole zeměpisné olympiády

Dne 17. 2. 2015 se v Bystřici pod Hostýnem uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu zde zastupovali studenti, kteří (dále)


Hokejové finále play-off AG × AKS 7:9

Ve středu 18. 3. 2015 proběhlo dlouho očekávané klání finále play off. Naši borci nastoupili (dále)


Přednášky o pronásledování křesťanů v dnešním světě

V úterý 17. března se studenti 2. ročníku zúčastnili velice poutavé přednášky o pronásledování křesťanů (dále)


Pozvánka na na křížovou cestu školou

Zveme všechny pedagogy, zaměstnance a studenty AG na křížovou cestu školou, která se uskuteční 24. 3. v 19 hodin. Více informací na plakátku.


Pozvánka na pouť ke hrobu A. Zelíkové

Slavnost Zvěstování Páně, která připadá na 25. března, je dnem modliteb za úctu k počatému životu a za nenarozené děti. (dále)


Termíny přijímacích zkoušek

Termíny přijímacích zkoušek – aktualizace ke dni 17. 3. 2015. (dále)


Novinky z fondu školní knihovny – březen 2015

Zobrazit nové knihy


Pozvánka na přednášku

V úterý 17. 3. v 18 hodin se ve studentském klubu na AG uskuteční přednáška na téma Pronásledování křesťanů v dnešním světě. (dále)


Jak dopadl Jazykový týden na AG?

Od pondělí 2. 3. do pátku 6. 3. proběhl Jazykový týden. Letos navíc v úplné podobě – zahrnuty byly všechny jazyky, jež se na naší škole vyučují. (dále)


Úspěch v krajském kole Konverzační soutěže v německém jazyce

Dne 5. 3. se ve Zlíně konalo krajské kolo Konverzační soutěže v německém jazyce, kde po vítězství v okresním kole opět zazářila Karolína Poulová z 5. K. (dále)


Poděkování města Kroměříže

Poděkování města Kroměříže žákům třídy 3.C a panu Liboru Kotasovi za výsadbu lip na Švabinského nábřeží v Kroměříži. (zobrazit)


Co mě čeká na VŠ?

Odpověď na tuto otázku si přišli zodpovědět studenti maturitních i dalších ročníků do studentského klubu ve středu 4. března. Za maturanty přijeli absolventi AG z Brna, Olomouce a Zlína. (dále)


Duchovní obnova s P. Marianem Kuffou

Ve dnech 27. 2.–1. 3. 2015 se na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži uskutečnila postní duchovní obnova pro mládež, kterou vedl P. Marian Kuffa. (dále)


Setkání s Komunitou Blahoslavenství z Dolan u Olomouce

V rámci cyklu SETKÁNÍ S… proběhlo ve středu 25. února 2015 setkání s Komunitou Blahoslavenství z Dolan u Olomouce. (dále)


Studenti AG postoupili do krajského kola recitační soutěže

Ve středu 25. 2. 2015 proběhlo okresní kolo recitační přehlídky Wolkrův Prostějov. Naše škola do ní vyslala několik zástupců (dále)


Prvopáteční rande

Přijměte pozvání na Prvopáteční rande, které se uskuteční 6. – 7. 3. 2015 od 15 hodin.
Přihlašovat se můžete zde. (dále)


Myšlenky duchovních autorů na měsíc březen 2015

Zobrazit myšlenky na měsíc březen 2015.


Jazykový týden na AG

Již v pondělí začíná Jazykový týden! Níže si můžete prohlédnout program na celý týden. A to včetně předepsaného oblečení na jednotlivé dny, za něž budete náležitě odměněni! (dále)


Duchovní cvičení s P.  Kuffou – aktuality

Ve dnech 27. 2.–1. 3. 2015 se na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži uskuteční postní duchovní obnova, kterou povede P. Marian Kuffa. Obnova je určena pro mladé do 35 let. (dále)


Přednáška o dárcovství kostní dřeně

26. února se v aule AG uskutečnila přednáška o dárcovství kostní dřeně. Přednášela paní Zdenka Wasserbauerová, koordinátorka programu dárcovství (dále)


Spiritualita putování

Dne 24. 2. 2015 jsme měli možnost vyslechnout ve studentském klubu atypickou „ne cestovatelskou“ přednášku na téma „Spiritualita putování“. (dále)


Pozvánka na besedu s P. Kuffou

V pátek 27. února se uskuteční beseda se slovenským římskokatolickým knězem P. Marianem Kuffou známým z dokumentárních filmů Všechny moje děti, (dále)


Velvyslanec Státu Izrael v ČR JE Gary Koren hostem na AG

V úterý 24. února navštívil naši školu velvyslanec Státu Izrael v ČR JE Gary Koren. Oficiální tisková zpráva z besedy. (dále)


Vítězství Terezy Tučkové v krajském kole

Tereza Tučková ze 4.B získala 1. místo v krajském kole konverzační soutěže v ruském jazyce, které se konalo 23. 2. ve Vsetíně a postupuje do celostátního kola. (dále)


Nevidomý Jaromír převzal štafetu

Zobrazit článek o studentovi třídy 6.S Jaromíru Tvrdoňovi z únorového vydání Infonovin.


Turnaj děvčat v ping-pongu

Dne 19. 2. 2015 se děvčata z Domova mládeže vypravila do Oder na turnaj ve stolním tenise. (dále)


Projektový týden Bulharsko

V úterý 17. 2. 2015 jsme se sešli ve studentském klubu zavzpomínat na projektový týden v Bulharsku. (dále)


Světlo pro Irák

Irák je po Palestině druhou hlavní „biblickou zemí“, v současné době je zde ovšem situace víc než kritická. Jako reakce na tyto události se v celosvětovém (dále)


Seminář tvůrčího psaní na téma Všude dobře…

V pondělí 23. února k nám zavítala se seminářem tvůrčího psaní Bc. Kristýna Cimalová, kurátorka a literární (dále)


Společná mše svatá na Popeleční středu

Arcibiskupské gymnázium vstoupilo do postní doby společnou mší svatou, kterou na Popeleční středu celebroval v kostele Panny Marie v Kroměříži školní kaplan P. Martin (dále)


Další úspěch naší školy na jazykovém poli

V úspěších v jazykové oblasti pokračovala Karolína Poulová z 5.K v okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce (dále)


P. René Václav Strouhal debatoval se studenty AG

V pondělí 16. 2. 2015 navštívil naše gymnázium mladý kněz P. René Václav Strouhal, který je všeobecně znám svým (dále)


XII. Reprezentační ples AG

V pátek 13. února se konal v Kulturním domě v Kroměříži XVII. Reprezentační ples Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. (dále)


Druhé místo v okresním kole matematické olympiády devátých tříd

Druhé místo v okresním kole matematické olympiády pro žáky devátých tříd získala Štěpánka Pustková ze sekundy. (dále)


Setkání maturantů s absolventy

Srdečně zveme maturanty na setkání s absolventy naší školy, které proběhne ve středu 4. března v 19 hodin ve studentském klubu. (dále)


Jak se slečna Marplová potkala s múzami

Slečna Marplová, Hercule Poirot, Sherlock Holmes, doktorka Brennenová (Kůstka) s partnerem – ti všichni se 10. 2. 2015 objevili na chodbách (dále)


Oznámení o výsledku veřejné zakázky „Dodávka mobilních (dotykových) zařizení“

Oznámení o výsledku veřejné zakázky „Dodávka mobilních (dotykových) zařizení“ vyhlášené v rámci realizace IPo Cloud je budoucnost vzdělávání (dále)


Středeční setkání s…

V rámci Roku zasvěceného života připravuje Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži pravidelná „Středeční setkání s…“ Bude se jednat o besedy se zajímavými hosty (dále)


Vítězství v turnaji O pohár otce rektora AKS ve florbalu

Dne 10. 2. 2015 se chlapci z Domova mládeže účastnili tradičního turnaje ve florbalu O pohár otce rektora (dále)


Výsledky recitační přehlídky v rámci Dne s múzami

V rámci Dne s múzami proběhla recitační přehlídka. Výsledky recitační přehlídky (dále)


Volejbalistky AG v krajském finále

V úterý 10. února 2015 se ve Valašském Meziříčí konalo krajské finále ve volejbale dívek středních škol, kterého se účastnilo i naše družstvo. (dále)


Novinky z fondu školní knihovny – únor 2015

Zobrazit nové knihy


Lyžařské výcvikové kurzy

Foto z LVK ve Stříbrnicích – 1.B a 3.T,
Foto z LVK na Kohútce – 1.A a 1.C

Další foto z LVK ve Stříbrnicích a na Kohútce


Fantastický úspěch v Konverzační soutěži v německém jazyce

Dne 5. 2. 2015 proběhlo na gymnáziu v Holešově okresní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce. (dále)


Akce pořádaná kabinetem Jč

V únoru se na AG každoročně koná akce, pořádaná kabinetem JČ a literatury ve spolupráci se studenty. O jakou akci jde? (dále)


Konverzační soutěž v německém jazyce

Ve dnech 28.–29. 1. se na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži konalo školní kolo konverzační soutěže v jazyce německém. (dále)


Soutěž ve skládání

Po celý měsíc leden probíhala ve školní knihovně AG soutěž ve skládání her Smart Games Auto block a Tučňáci a dřevěných hlavolamů. Do soutěže se zapojilo 30 hráčů. (dále)


Přednáška a beseda s P. Michaelem Mackem

Ve středu 4. 2. 2015 sloužil studentskou mši svatou v kostele sv. Jana Křtitele P. Mgr. Michael Macek. (dále)


Seminář historického tance Pachtování těla bujného

O pololetních prázdninách proběhl na AG seminář historického tance, který lektorovala RNDr. Hana Tillmanová. (dále)


Výzva k podání nabídek Dodávka mobilních (dotykových) zařízení

Výzva k podání nabídek Dodávka mobilních (dotykových) zařízení v rámci projektu Cloud je budoucnost vzdělávání, reg. číslo projektu CZ.1.07/1.3.00/51.034. (dále)


Předkolo Národní výběrové konference EPM v ČR

Dne 23. 1. se skupina 4 delegátů ve složení A. Hovorková, K. Zahradníčková, J. Kvapilík a J. Kvapilík zúčastnila předkola (dále)


Biřmovanci na návštěvě u Milosrdných sester svatého Kříže

V rámci přípravy na biřmování navštívili biřmovanci klášter Milosrdných sester sv. Kříže. Setkání se konalo v kapli kláštera, kde (dále)


PLES AG 2015 – informace

Termín: pátek 13. února 2015
Začátek: 19.30 hodin
Hudba: hudební skupina One Classic a cimbálová muzika Oskoruša. Další informace, Aktuality k plesu


Myšlenky duchovních autorů na měsíc leden a únor 2015

Zobrazit myšlenky na měsíc leden 2015,
zobrazit myšlenky na měsíc únor 2015.


Školní kolo konverzační soutěže v AJ

Ve dnech 21. a 22. 1. proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. V kategorii II. B se studenti umístili takto: (dále)


Okresní kolo dějepisné olympiády

Velice pěkným umístěním chlapců z 2. S a 1. P skončilo v pondělí 19. 1. 2015 okresní kolo dějepisné olympiády. Na páté místo se v konkurenci dalších 22 účastníků (dále)


Soutěž o Přeborníka AG v bench-pressu

Ve středu 21. ledna proběhl v posilovně AG 1. ročník soutěže o titul Přeborníka AG v bench-pressu.
(dále)


Ubytování studentů na DM AG ve školním roce 2015/2016

Pro přijetí k ubytování na DM AG ve školním roce 2015/2016 je nutné na DM předat řádně vyplněnou a podepsanou přihlášku. (dále)


Naši „šplhouni“

Ve čtvrtek 15. 1. 2015 se uskutečnilo na Střední zdravotnické škole v Kroměříži okresní a současně krajské finále středních škol ve šplhu. (dále)


Proběhl hokejový zápas AG × AKS 7:6

Ve středu 14. 1. se uskutečnil druhý zápas play-off v ledním hokeji. Obě mužstva nastoupila v silné sestavě. (dále)


Co nám přineslo setkání Taizé v Praze?

Evropského setkání mladých Taizé, které proběhlo od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015 v Praze, se účastnili také studenti Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. (dále)


Přednáška ve studentském klubu

V úterý 13. ledna 2015 jsme mohli ve studentském klubu vyslechnout přednášku s názvem „Sailování historickou plachetnicí holandskými vodami“ doplněnou úžasnými fotografiemi (dále)


Novinky z fondu školní knihovny – leden 2015

Zobrazit nové knihy


Povánoční ohlédnutí za (před)Vánočním maratonem

Konec minulého roku jsme se vám rozhodli zpříjemnit zdobením perníčků s promítáním filmů ve školním klubu. Nejvíce z vás zaujala (dále)


AG – Fakultní škola Přírodovědecké fak. UPOL

AG patří mezi několik desítek škol, které úzce spolupracují s Přírodovědeckou fakultou UP v Olomouci. (dále)


Tříkrálová sbírka a mše svatá

V úterý 6. ledna vyšly 2 skupinky tříkrálových koledníků společně s o. Martinem a jáhnem Josefem mezi studenty a studentky na domově mládeže. (dále)


Ohlédnutí za zájezdem do předvánoční Vídně

Již tradičně se v adventní době vypravili studenti AG společně se svými pedagogy do Vídně. (dále)


1. cestovatelská přednáška v roce 2015

První cestovatelskou přednáškou v novém kalendářním roce byla přednáška místního rodáka prof. MUDr. Ing. Petra Hluštíka, Ph.D. o Gruzii. (dále)


Výsledky školního kola lingvistické olympiády 2014/2015

Výsledky na prvních jedenácti místech. (dále)


Soutěž ve skládání

Zveme všechny studenty, žáky a zaměstnance, kteří si chtějí hrát a taky trochu rozvíjet svou představivost a myšlení! Přijďte zkusit skládat, jak budete mít chuť a čas. (dále)


2. ročník AG pro Adventní koncerty!

Ve dnech 11.–17. 12. probíhala na naší škole akce AG pro Adventní koncerty. Studentky 6. S a 2. S vybíraly peníze na Adventní koncerty pořádané ČT, konkrétně na 4. Adventní koncert (dále)


Vánoční a novoroční přání

Radostné prožití blížících se svátků a požehnaný nový rok 2015. Ať radost z narození Dítěte prozáří Váš život a naplní Vaše srdce radostí, pokojem a láskou.
Přejí zaměstnanci a studenti AG. (dále)


Projektový týden 2015

Seznam projektů pro projektový týden 22.–26. 6. 2015. Studenti se hlásí u vedoucích jednotlivých projektů od 5. 1. do 21. 1. 2015.


Soutěž pro žáky základních škol

Soutěž pro žáky základních škol, kteří se na našem gymnáziu účastnili vánočního programu.
Pro vstup do soutěže klikni zde.


Předvánoční zpívání sboru AVE

Sbor AVE v pátek 19. 12. o velké přestávce zpíval studentům a zaměstnancům školy ve vestibulu školy. (dále)


Předvánoční program pro žáky kroměřížských základních škol

Pastorační centrum Pod Věží každým rokem připravuje v posledním školním týdnu v prosinci předvánoční program pro žáky ZŠ v KM. (dále)


Geoinformatika v semináři zeměpisu

Ve středu 17. 12. 2014 proběhla v rámci semináře zeměpisu prezentace studenta 5. ročníku Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, absolventa AG, Vojtěcha Cíchy o geoinformatice. (dále)


Anglicko-české divadelní představení Peter Black

V úterý 16. 12. se celá naše škola zúčastnila anglicko-českého divadelního představení Peter Black. Před našima očima (dále)


Foto a video z tradiční adventní večeře pro studenty ubytované na DM AG

Zobrazit fotografie a video.


Návštěva v nemocnici na Malém Valu

V pondělí 15. 12. 2014 studenti AG navštívili nemocné v Nemocnice Milosrdných sester na Malém Valu v Kroměříži. (dále)


Adventní setkání zaměstnanců AG

V pátek 12. 12. 2014 se zaměstnanci AG setkali v kapli Sv. Stanislava Kostky, aby rozjímali slova Písma vztahující se k adventu. (dále)


Projekt Čtení pomáhá pokračuje!

Čtěte – pomáhejte – zapojte se do soutěže Čteme s Albatrosem, která trvá od prosince 2014 až do května 2015. (dále)


Adventní zastavení v Radvanicích 7. 12. 2014 – Cruentus a Media Vita

Přestože tanec nepatří k zábavám, provozovaným v adventní době, nechali jsme se inspirovat slovy jezuity (dále)


Dějepisná olympiáda

Pot, slzy a naděje aneb Život je boj – tak zní téma letošní dějepisné olympiády, která je určena žákům 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajícím ročníkům gymnázií. (dále)


Pozvánka na Vánoční maraton

Rádi byste si zpříjemnili tento předvánoční čas? Pokud ano, neváhejte a navštivte již 2. ročník Vánočního maratonu, který se koná ve středu 17. 12. v AG baru. (dále)


Beseda s Jeho Eminencí kardinálem Vlkem

V pondělí 8. 12. 2014 bylo AG poctěno návštěvou kardinála Miloslava Vlka, jenž na pozvání našeho pana ředitele (dále)


Miloslav kardinál Vlk hlavním celebrantem poutní mše svaté

V pondělí 8. prosince na svátek Panny Marie počaté bez poskvrny dědičného hříchu naše škola slavila poutní mši svatou (dále)


Pěvecký sbor AVE rozezněl kostely na adventních koncertech v moravském pohraničí

O víkendu 5.–7. 12. 2014 na pozvání P. Pavla Stušky a farnosti Nová Hradečná (dále)


Advent na AG

Advent je čas ztišení, zastavení, radostného očekávání… Chcete-li toto období prožít naplno, může vám k tomu přispět i několik podnětů, které naše škola nabízí (dále)


Druhé místo v okresním přeboru škol v šachu

Dne 10. 12. 2014 získal tým AG Kroměříž druhé místo v okresním přeboru škol v šachu v kategorii C (nejstarší). (dále)


Přednáška ve studentském klubu

Poslední přednáškou ve studentském klubu v tomto kalendářním roce bylo „Ohlédnutí za projekťákem 2012“ aneb „S AG do Medugorje, Dubrovníku, Mostaru, (dále)


Organizační upřesnění přelomu roku 2014/2015

Tato zpráva je určena všem zaměstnancům a strávníkům AG – týká se provozu školní budovy, školní jídelny a kantýny.


Den otevřených dveří přilákal přes 290 návštěvníků

První sobotu v měsíci prosinci – 6. prosince 2014 – se již tradičně konal na AG Den otevřených dveří. Letos přišlo přes 290 návštěvníků. (dále)


Exkurze 1. A do Vídně

I přes nepřízeň počasí jsme dne 3. prosince jako svou první společnou třídní akci podnikli exkurzi do vánoční Vídně. (dále)


4. Univerzitní olympiáda anglického jazyka 2014

Naše škola slaví úspěch díky studentce 5. K Janě Ruskové, která se svou prezentací o hematologii zcela uchvátila komisi a získala 1. místo. (dále)


Prvopáteční rande

Přijměte pozvání na Prvopáteční rande, které se uskuteční 5. – 6. 12. 2014 od 15 hodin.
Přihlašovat se můžete zde. (dále)


Den otevřených dveří na AG
sobota 6. prosince 2014, 9–12 hodin

Již tradičně první sobotu v prosinci zve Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži zájemce o studium i všechny, na den otevřených dveří. (dále)


Okresní finále ve florbalu středních škol

Ve středu 3. prosince se ve sportovní hale policejní školy v Holešově uskutečnil okresní přebor ve florbalu chlapců středních škol. (dále)


Cestovatelské přednášky dvou paní profesorek AG

V úterý 18. 11. 2014 přijala do studentského klubu pozvání Mgr. Martina Sedláčková, aby zavzpomínala na (dále)


Okresní kolo soutěže Bible a my

Ve čtvrtek 27. 11. 2014 proběhlo v aule AG okresní kolo soutěže Bible a my. Celkem soutěžilo 48 žáků a studentů z devíti škol okresu Kroměříž. (dále)


Beseda s P. Markem Dundou

V pondělí 1. 12. 2014 se ve Studentském klubu uskutečnila beseda s P. Markem Dundou na téma „Sexualita – dar Boží?“ (dále)


Novinky z fondu školní knihovny – prosinec 2014

Zobrazit nové knihy


„Ročníková“ mše svatá s P. Ponížilem

V úterý 2. prosince sloužil „ročníkovou“ mši svatou a dával novokněžské požehnání P. František Ponížil, který je nyní kaplanem ve Valašských Kloboukách. (dále)


Co přinesl letošní Týden umění pro středoškoláky ARTEDIEM

Letos už potřetí ožila v listopadu Kroměříž kulturou pro studenty. Šťastnou vizi nabídnout mládeži za přístupné ceny výjimečné (dále)


Jak předávat víru současným náctiletým?

Ve dnech 27.–28. listopadu 2014 proběhla v Praze-Vinoři konference o mládeži, kterou pořádala Sekce pro mládež ČBK. (dále)


Opera Noc plná světla

Opera Noc plná světla – v pátek pro studenty sekundy a sexty, v sobotu pro rodiče s pěti a více dětmi na pozvání otce arcibiskupa. (dále)


Pozvánka na besedu Sexualita – dar Boží?

V pondělí 1. 12. 2014 se v 16 hodin ve Studentském klubu uskuteční beseda na téma Sexualita – dar Boží?, na kterou za námi přijede P. Marek Dunda (dále)


Závěrečná prodloužená

V pátek 28. listopadu ukončili studenti AG základní kurz tanečních závěrečnou prodlouženou, aby mohli již od neděle dobře prožívat dobu adventní. (dále)


Sponzorský dar pomohl sportovcům z AG

Díky sponzorskému daru společnosti Kristýn služebník jsme mohli zakoupit hokejky, florbalové hole, (dále)


Sbor AVE se zúčastnil Festivalu duchovní hudby

Ve dnech 21.–23. listopadu se sbor AVE účastnil IV. ročníku Festivalu duchovní hudby na Velehradě. (dále)


Internetová matematická olympiáda

V úterý 25. 11. 2014 se dva sedmičlenné týmy Arcibiskupského gymnázia zúčastnily 7. ročníku Internetové matematické olympiády. (dále)


Závislost ti bere svobodu…

V duchu tohoto hesla proběhly na AG ve dnech 19.–21. 11. 2014 Dny bez závislostí. (dále)


Třídy 4. K. a 3. A – Brána vesmíru dokořán

V úterý 25. 11. 2014 jsme navštívili hvězdárnu v Kysuckém Novém Meste. (dále)


Myšlenky duchovních autorů na měsíc prosinec 2014

Zobrazit myšlenky na měsíc prosinec 2014.


Duchovní obnova zaměstnaců AG s P. Janem Szkanderou na Sv. Hostýně

Od pátku 21. listopadu do neděle Ježíše Krista Krále měli zaměstnanci AG s rodinami možnost zúčastnit se duchovní obnovy, (dále)


Vynikající úspěch sboru AVE

Vynikající úspěch sboru AVE na celostátní soutěži středoškolských pěveckých sborů Opava cantat 2014 (dále)


Mistr AG triko

Ve středu 12. 11. se v učebně výtvarné výchovy sešla odborná komise, aby zhodnotila studentské návrhy v soutěži Mistr AG triko. (dále)


Dny bez závislostí 2014

Ve dnech 19.– 21. 11. 2014 proběhne na naší škole již tradiční akce Dny bez závislostí.
Rozpis akcí jednotlivých dnů najdete v Kalendáři nejbližších akcí a zde.

Rekolekce pro rodiče na AG

Ve dnech 14.–15. listopadu 2014 proběhly na naší škole rekolekce pro rodiče našich studentů. (dále)


Příjezd sv. Martina do Kroměříže

Cruentus a Media vita se i v tomto roce zapojili do příjezdu sv. Martina do Kroměříže. (dále)


Hokejový zápas AG Kroměříž × AKS Olomouc 3:5

Ve středu 12. 11. začaly na zimním stadionu v KM hokejové zápasy mezi AG a bohoslovci z Olomouce. (dále)


Dny bez závislostí 2014 – promítání filmu Katka

Ve středu 19. 11. se v 19.00 hodin v učebně ZSV promítá film Katka. Jde o výjimečný časosběrný dokument o životě mladé narkomanky. (dále)


Bible a my – školní kolo AG

V uplynulém týdnu proběhla školní kola soutěže Bible a my. Studenti, kteří se přihlásili v rámci IV. kategorie, vypracovávali test (dále)


Třídní schůzky v pátek 14. listopadu

V pátek 14. listopadu proběhly za vysoké účasti rodičů podzimní třídní schůzky. (dále)


Podzimní pobyt v Dolomitech

Již tradičně využili zaměstnanci, absolventi a přátelé AG s rodinami pohostinnosti P. Antonína Hráčka (jáhen na AG 1995/1996, spirituál AG 1999–2007 (dále)


Zdravotnický výcvik 2014

Umíte poskytnout první pomoc? Poskytnete pomoc u autonehody? Víte jak reagovat při živelní katastrofě? Na koho se obrátíte? Víte, co je to IZS? (dále)


Úspěch v okresním kole turnaje v piškvorkách

Dva týmy reprezentovali AG na okresním kole turnaje v piškvorkách, který proběhl ve středu 12. 11. na obchodní akademii (dále)


Vítězství v okresním kole volejbalu dívek

V úterý 11. listopadu vyrazily volejbalistky AG do Holešova na okresní kolo přeboru středních škol ve volejbale. Náš tým ve složení (dále)


Lovci perel

Ve Školní knihovně AG otvíráme novou soutěž pro mladší i starší čtenáře. Hra Lovci perel mění čtení v dobrodružství a z práce s knihou dělá zábavu. (dále)


Novinky z fondu školní knihovny – listopad 2014

Zobrazit nové knihy


Studenti prosociální výchovy navštívili Arcibiskupský zámek

Pozastavit se v čase, na chvíli utéct z dnešní uspěchané doby, kdy nikdo nemá na nic čas – za tímto cílem (dále)


Maturanti si vyzkoušeli cvičné testy z angličtiny a matematiky

V pondělí 10. 11. si budoucí maturanti vyzkoušeli, jak bude vypadat v květnu společná část maturitních zkoušek (dále)


Exkurze maturantů do Prahy

Studenti tříd 4. C, 6. S, 4. B a 4. A postupně od září do listopadu navštívili Prahu. (dále)


Bible a my – školní kolo

Informace k průběhu školního kola soutěže Bible a my.


Chemie lásky

Dne 4. 11. se žáci semináře chemie vypravili na přednášku Dr. Londesborougha známého popularizátora vědy, který pohledem chemika vysvětlil pochody doprovázející lásku. (dále)


Ostrov Sachalin, ostrov ryba

Každoročně přijme pozvání k cestopisné přednášce vzácný host z Masarykovy univerzity doc. RNDr. Jaromír Kolejka, CSc. (dále)


Prázdniny u protinožců – Nový Zéland

V úterý 21. 10. proběhla ve studentském klubu beseda s prezentací fotek a úžasných videí z prázdninového, tedy zimního putování po Novém Zélandu. (dále)


Společná návštěva hřbitova s modlitbou za zemřelé 3.–6. listopadu 2014

V Po, Út a Čt je sraz v 17.30 hodin na vrátnici, ve St se půjde po studentské mši svaté.


Chlapi sobě, Bohu a druhým na faře v Cholině

Pojměme tuto zprávu netradičně a začněme příběhem, který nám vše relativně podrobně vylíčí. Do zpovědnice vejde ministrant, (dále)


Návštěva výstavy zaměřené na život a tvorbu Karla Kryla

Dne 17. října se třída 2. S zúčastnila v rámci výuky výtvarné výchovy výstavy zaměřené na život a tvorbu Karla Kryla (dále)


Myšlenky duchovních autorů na měsíc listopad 2014

Zobrazit myšlenky na měsíc listopad 2014.


Dějepisně-biologická exkurze

V pondělí 13. 10. se třída 2. A vydala objevovat zvyky a způsob života slovanského lidu do archeoskanzenu Modrá. (dále)


Mše svatá s udílením svátosti biřmování

V pátek 24. 10. 2014 v kostele sv. Mořice udělil otec arcibiskup Jan Graubner čtyřiceti biřmovancům svátost křesťanské dospělosti. (dále)


Pozvánka na biřmování

Dovolujeme si vás srdečně pozvat na slavnostní mši svatou, která se uskuteční v pátek 24. října 2014 od 11 hodin v kostele sv. Mořice, při které přijmeme svátost biřmování. (dále)


Jak nezabloudit s GPS navigací a mapou

Jak nezabloudit s GPS navigací a mapou si prakticky vyzkoušeli studenti primy v hodinách IVT v úterý 21. října a ve středu 22. října. (dále)


Ročníková mše svatá biřmovanců

Dne 21. října proběhla jako každé úterý ročníková mše svatá. Tentokrát však byla netradiční, jelikož jsme ji měli na starosti my, budoucí biřmovanci. (dále)


Duchovní obnova biřmovanců

Ve dnech 17.–19. října proběhla v Dubu nad Moravou duchovní obnova pro nás, biřmovance. Obnovu vedl P. Karel Skočovský na téma dary Ducha svatého a modlitba. (dále)


Prodloužená zkouška tanečních

Včera, 22. 10. proběhla prodloužená zkouška tanečních v Domě kultury Kroměříž. Kromě jiných škol tu také tančili naši druháci, ale (dále)


Slavnostního uvedení do funkce prezidenta SPAGu

Fotografie ze slavnostního uvedení do funkce prezidenta SPAGu z 16. 10. 2014. Odstupující prezedentka SPAGu Veronika Čunková (dále)


Inspirativní program 3. T aneb Dejme zelenou k(K)rálíkům

Dne 13. října se naše třída 3. T vydala do nedaleké nově opravené Květné zahrady v doprovodu třídní učitelky Jany Svobodové. (dále)


Fotbalový zápas DM AG proti Církevnímu DM Brno Petrinum

Přinášíme fotky z přátelského fotbalového zápasu Domova Mládeže AG KM proti Církevnímu DM Brno Petrinum, který se konal v Brně Líšni (dále)


II. ročník Běhu pro Gambii

V neděli 5. října 2014 se v Podzámecké zahradě konal II. ročník Běhu pro Gambii, jehož se vedle dalších zúčastnili i studenti a zaměstnanci AG. (dále)


Pohár Josefa Masopusta v kopané

Ve středu 15. října se na stadionu Hanácké Slávie Kroměříž sešly fotbalové výběry pěti středních škol z regionu, aby změřily své síly v kopané na Turnaji Josefa Masopusta. (dále)


Přednáška Rosy Pich, matky 18 dětí, zaujala posluchače

V sobotu 11. října 2014 proběhla v aule SPgŠ v Kroměříži přednáška a prezentace knihy Rosy Pich „Jak být šťastní s 1, 2, 3, … dětmi“. (dále)


Výroční zpráva

Výroční zpráva Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži za školní rok 2013/2014 (14,5 MB).


Biologická exkurze v ZOO Lešná

Studenti 3. A v pondělí 6. října dokončlili téma biologie živočichů exkurzí do ZOO Lešná, kde si poznatky získané v hodinách biologie (dále)


Volejbalistky AG skončily na čtvrtém místě v přeboru církevních škol ČR

Hezké čtvrté místo obsadily volejbalistky AG v přeboru církevních škol ve volejbale, který se konal v Českých Budějovicích. (dále)


Nová výzdoba ve škole

Už od úterý 7. 10. můžete na chodbě školy v prvním patře obdivovat novou výzdobu. Rozměrné plachty vznikly v rámci výtvarného projektu na konci školního roku 2013/14. (dále)


Přespolní běh – krajské kolo

Podzimní série přespolních běhů měla své pokračování ve středu 8. října krajským kolem opět na areálu Bedlina v Bystřici pod Hostýnem. (dále)


Novinky z fondu školní knihovny – říjen 2014

Zobrazit nové knihy


Přednáška Musese Mothaky ve studentském klubu

Ve středu 8. 10. navštívil Arcibiskupské gymnázium pan Moses Mothaka, rodák z Keni a přednášel ve studentském klubu. (dále)


„Ročníková“ mše svatá

V úterý 7. října 2014 sloužil „ročníkovou“ mši svatou a dával novokněžské požehnání P. Pavel Marek, novokněz z ostravskoopavské diecéze, (dále)


Modrá řeckých ostrovů

Další z cestovatelských besed ve studentském klubu nás zavedla na řecké ostrovy. Paní prof. Eva Zavadilová „nakazila“ všechny (početné) přítomné (dále)


Pouť za mír na Svatý Hostýn

V sobotu 4. října vyšli studenti, absolventi, rodiče, sourozenci a pedagogičtí zaměstnanci AG pod vedením P. Martina Sekaniny (dále)


Vyhlášení ředitelského volna

Z důvodu odstávky elektrické energie ze strany dodavatele E-ON v úterý 7. 10. od 7.30 do 17.00 bude tento den na Arcibiskupském gymnáziu ředitelské volno. (dále)


Hrátky s pamětí

Z důvodu celodenní odstávky elektrického proudu jsme nuceni v úterý 7. 10. posunout kurz trénování paměti o 14 dní. (dále)


Pouť za mír

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži vás zve na pěší pouť na Svatý Hostýn. Hlavním úmyslem je prosba za světový mír. (dále)


Sportovní den děkanátu Kroměříž

V sobotu 27. září 2014 proběhl na Arcibiskupském gymnáziu Sportovní den děkanátu Kroměříž. Ve 14 hodin se ve školní kapli Panny Marie účastníci (dále)


Vypsání výběrového řízení na místo ředitele Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži

Vážení příznivci Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži, z osobních důvodů jsem požádal našeho zřizovatele o uvolnění z funkce ředitele (dále)


Zajímavá výuka chemie

Ve čtvrtek 25. 9. 2014 v hodinách chemie v některých vybraných tříd proběhla velmi zajímavá výuka chemie. (dále)


Jak být šťastní s 1, 2, 3, … dětmi

AG jako spolupořadatel vás srdečně zve na přednášku a prezentaci českého vydání knihy s názvem „Jak být šťastní s 1, 2, 3, … dětmi“. (dále)


Okresní kolo v přespolním běhu

Za nepříliš vlídného a oblačného počasí se běžel ve čtvrtek 25. září v běžeckém areálu Na Bedlině v Bystřici pod Hostýnem (dále)


Myšlenky duchovních autorů na měsíc říjen 2014

Zobrazit myšlenky na měsíc říjen 2014.


Čtvrteční snídaně v čajovně

Od září letošního školního roku mohou studenti po čtvrteční ranní mši svaté v kapli svatého Stanislava Kostky přijmout pozvání na snídani do čajovny. (dále)


Akce podpořené Fondem rady rodičů

Fond rady rodičů podpořil v uplynulých čtyřech letech tyto aktivity a potřeby studentů Arcibiskupského gymnázia a Domova mládeže. (dále)


Sedláčkův memoriál 2014

V úterý 16. září proběhl již tradiční 65. ročník Sedláčkova memoriálu v atletice. Závodů se zúčastnilo deset škol, (dále)


Zářijové přednášky ve studentském klubu

V pondělí 8. 9. se ve studentském klubu konala přednáška o projektu Kola pro Afriku. (dále)


Den církevního školství 16. 9.

V úterý 16. 9. si AG připomnělo, stejně jako ostatní církevní školy, Den církevního školství. Studenti si mohli ranní vstup do školy osladit bonbóny, (dále)


Hortus Magicus pro zdravotně postižené

Otevírání Libosadu se veřejnosti i organizátorům líbilo, a tak NPU zorganizoval ještě jednu podobnou akci v pondělí 15. září, na kterou byli pozváni zdravotně postižení. (dále)


Večerní škola víry

Zveme vás každou středu v 19 hodin na pravidelné přednášky z oblasti křesťanské morálky a biblistiky. První setkání bude již ve středu 17. 9. v 19 hodin v učebně ZSV. (dále)


Hortus Magicus 2014

O víkendu 6.–7. září probíhal Festival barokní kultury v kroměřížském Libosadu a Cruentus byl při tom. (dále)


AG Akademie 2014 – akce zrušena

Zveme vás na letošní slavnostní zahajovací Akademii, tentokrát s podtitulem – „ve znamení elegance“. Čekají vás zábavná multižánrová vystoupení, (dále)


Vyhlášení sbírky na tento školní rok

Minulý rok naše škola sbírala plastové vršky pro Honzu Laurenčíka, kterému jsme tím přispěli, aby mohl absolvovat klimterapii k nácviku chůze v lázních Klimkovicích (dále)


Novinky z fondu školní knihovny – září 2014

Zobrazit nové knihy


Výtvarné práce studentek AG vystaveny na Mezinárodní výstavě dětské kresby a grafiky

Studentky Hana Kolkopová a Klára Konopáčová z 3. T uspěly ve výtvarné soutěži „Krásná jako kvítka je ta země...“, (dále)


Seznamovací tábor prvních ročníků na Arše v Rajnochovicích

Ve dnech 2. 9.–5. 9. proběhl seznamovací tábor pro studenty prvních ročníků AG v táborovém středisku Archa Rajnochovice. (dále)


Výstava v rámci výročí 160 let od založení AG

Od začátku září mají studenti a zaměstnanci AG možnost zhlédnout výstavu věnovanou historii a vzniku AG (dále)


Novokněžské požehnání P. Karla Skočovského

V úterý 9. září sloužil „ročníkovou“ mši svatou a dával novokněžské požehnání P. Karel Skočovský, který (dále)


Předání vedení scholy AG

Při „ročníkové“ mši svaté v úterý 9. 9. Michaela Výletová z kvinty předala vedení scholy Elišce Cíchové ze 3. C. (dále)


Arcidiecézní pouť ministrantů 2014

Mnoho studentů, absolventů i zaměstnanců AG se zúčastnilo ministrantské poutě v Kroměříži. Byli nejen v řadách ministrantů, ale i svoji nezištnou pomocí (dále)


Mistr AG triko

Studenti, zapojte se do školní výtvarné soutěže „Mistr AG triko“! Navrhněte motiv na triko, které bude reprezentovat AG a vyhrajte hodnotnou cenu. (dále)


Zahájení školního roku 2014/2015

Nový školní rok zahájily 1. září obě církevní školy v Kroměříži společně slavnostní mší svatou v kostele sv. Mořice. Hlavní celebrant olomoucký arcibiskup Jan Graubner (dále)


Pouť pedagogů na Svatém Hostýně

V sobotu 30. srpna měli učitelé a vychovatelé možnost zakončit svoji přípravu na nový školní rok poutí na Svatý Hostýn. (dále)


Seznamovací tábor Primy na Svatém Hostýně

Studenti Primy prožívají první společné chvíle od úterý 26. 8. do pátku 29. 8. na Svatém Hostýně. (dále)


Rozvrh hodin

Byl vystaven rozvrh hodin pro školní rok 2014/2015.


Myšlenky duchovních autorů na měsíc září 2014

Zobrazit myšlenky na měsíc září 2014.


O prázdninách probíhala výměna oken

Celkem 80 oken bylo v době letních prázdnin vyměněno v budově Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. Jednalo se o okna v přízemí ulice Malý Val, (dále)


Informace o zahájení školního roku

Informace o zahájení školního roku a o nástupu na Domov mládeže AG


Úspěchy studentů AG v soutěžích

Úspěchy v soutěžích v uplynulém školním roce 2013/2014.


Projektový týden 2014

Výstupní zprávy a fotografie z projektového týdne 2014


Seznam učebnic a sešitů pro školní rok 2014/2015

Zobrazit seznam učebnic.


Neplatné razítko školy s číslem 11

Razítko školy s číslem 11 (viz obrázek) bylo v pátek 1. 8. odcizeno a je tedy neplatné.


Starší aktuality najdete na této stránce.